PİZZADOR GİF

ALSANCAK-GİRNE YENİ YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI (VİDEO İZLEYEBİLİRSİNİZ)

Belediye Başkanı Fırat Ataser ve müteahhit Hüseyin Tüfekçi yolu konuştu

Bundan tam 9 yıl önce 2011 yılında ilk ihaleye çıkılarak yolun bitirilmesi gerekirken, ne yazık ki bugüne kadar çile yolu diye tabir edilen Alsancak-Girne yolu bir türlü başlanılamadı.

Yol için ihaleyi alan 4 müteahhit daha işe başlamadan kaçtı ve yol start alamadı.

Alsancak-Girne Yolu’nun ilk etabı olacak Hasan Uzun Petrol  ile Yeşiltepe Kavşağı’na kadar yapılacak olan yol inşaasının ihalesini kazanan Tüfekçi Firması’nın Direktörü Hüseyin Tüfekçi Ada TV’de Günaydın Ada Programı’nda Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ile birlikte gazeteci Haluk Doğandor’un konuğu oldu.

Ataser yol için çok uğraş verdiklerini, halkın özellikle ve yoğunlukla sabah-akşam iş gidiş gelişlerinde çile çekilen yolun artık tamamlanacağını ifade etti. Ataser kısa bir süre içinde yol en güzel şekilde bitirilerek hizmete gireceğini vurguladı.

Ataser ayrıca kendi olanaklarıyla, bu yeni yapılacak yola by-pass olarak Hasan uzun Petrol yanından çıkılan ve yolun üst kısmında dağ tarafında kalacak konutlara ulaşımı sağlayacaklarını belirtti.

Ataser yine kendi projeleri olan, Çıkar Plajı ve Milli Park arasında ulaşımı sağlayacak olan yeraltı geçidini de bu aşamada gerçekleştireceklerini ifade etti.

Yolun ihalesini kazanan ve yolu tamamlayacak olan Tüfekçi Firması’nın Direktörü Hüseyin Tüfekçi de, ihale süresi 210 gün olan zaman diliminin çok daha altında bir sürede yolu bitireceklerinin sözünü verdi. Yol için şantiyenin kurulduğunu yakında iş makinelerinin bölgeye geleceğini söyledi.

 

 

Başkan Ataser ise halkımızın ve esnafın sabırlı olmasını, inşaatı üstenen firma görevlilerine yardımcı olmalarını, meydana gelebilecek rahatsızlıkların da en aza indirilmesi için belediye olarak çalışacaklarını söyledi.

Ataser yol inşaatının bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

ADA TV’DE YAYINLANAN PROGRAMIN TAMAMI

PİZZADOR YAN DIŞ ÇEKİM
Bunları da beğenebilirsin