PİZZADOR GİF

DAÜ BAHAR FESTİVALİ 15-18 MAYIS TARİHLERİNDE

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin 24. Bahar Festivali 15-18 Mayıs tarihleri arasında yapılıyor.

Bahar Festivali kapsamında 4 gün boyunca üniversitede çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yer alacak.

Öte yandan DAÜ 40’ıncı yılını da etkinliklere kutluyor. 40’ıncı yıl kutlamaları yılın bütününe yayıldı.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam DAÜ Deniz Kulübü Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek de hazır bulundu.
Prof. Dr. Necdet Osam, 2019’un DAÜ’nün 40’ıncı yılı olduğunu belirterek, Barış Harekatı’nın 45’inci yıl dönümü olduğu düşünüldüğünde 40 yılın önemli bir zaman olduğunu vurguladı.

Osam,  DAÜ’nün doğru vizyon, doğru misyon ve doğru yönetimle dünya üniversitesi haline gelmiş olmasının tüm insanlığı sevindirmesi gerektiğini ifade etti. Osam, DAÜ’nün uluslar arası alanda ses getiren bir üniversite olduğunun altını çizdi.

Osam, yabancı uyruklu öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlenmediği eleştirilerine katılmadığını belirterek, üniversitede hiçbir grubun etkinliklerden arındırılmadığını, her gece en az bir uluslar arası etkinlik gerçekleştirildiğini söyledi.

DAÜ olarak her kültüre saygı duyduklarını ifade eden Osam, DAÜ olarak 40. yıl anısına Kıbrıs’ın kültürünü yansıtan sembolik bilim çiçeği yaparak, bunu kullanmaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu da, Bahar Festivali ve 40. yıl kutlamaları hakkında bilgi verdi.

Zorlu, DAÜ’nün 40. yılı olması nedeniyle Bahar Festivali’nin içeriğinin bu yıl daha da zengin olacağını ifade etti.

Sonuç Zorlu, DAÜ’nün 40’ıncı yılını kültür sanat anlayışıyla yılın başından itibaren kutlamaya başladıklarını belirterek,  eylül ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Mor ve Ötesi’nin Salamis Harabeleri’nde senfonik konser gerçekleştireceğini söyledi.

Ekim ayında Harun Tekin ile Koray Canbdemir’in müzik ve sohbeti bir araya getirdikleri Şakalı Akustik’in sahne alacağını kaydeden Zorlu, ekim ve kasım aylarında İzmir Devlet ve Opera ve Balesi’nin gösteri gerçekleştireceğini belirtti

Tiyatro etkinliklerine de değinen Zorlu, DAÜ’nün birçok tiyatro oyununu izleyicilerle buluşturacağını, Türkiye ve KKTC’den her ay bir yazarın öğrencilerle söyleşi gerçekleştireceğini kaydetti.

PROGRAM

15 Mayıs’ta başlayacak Bahar Festivali ise  DAÜ’nün hayvan dostu kampüsü ve hayvanlara olan sevgisini yansıtan “DAÜ’lü Gommalar” sloganı ile gerçekleştirilecek.

24. DAÜ Bahar Festivali, saat 17.30’da, Mağusa Gelişim Akademisi önünden hareket edip DAÜ Kampüsü’nde tamamlanacak kortej yürüyüşü ile başlayacak. Festival resmi açılışı ise saat 19.00’da Festival Alanı’nda yapılacak.

Festivalin ilk gününde Türkiye’nin ünlü sanatçısı Koray Avcı ana sahnede saat 22.00’de konser verecek.

16 Mayıs’ta ise saat 22.00’de Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) konseri yer alacak.

Çeşitli, konferans, atölye çalışması ve söyleşilerin yer alacağı festivalde, 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde 19.30’da Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun rol aldığı “Don Kişot’um Ben” isimli tiyatro gösterisi yapılacak.

Her yıl geleneksel olarak Bahar Festivali kapsamında DAÜ Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen EMUATHLON ise 17 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

Son yıllarda DAÜ Bahar Festivali’nde yer alan ve “Oyun Birlikte, Hayat Birlikte” sloganı ile DAÜ’de çeşitli aktivitelere imza atan Özel Olimpiyatlar Türkiye, bu yılki Bahar Festivali’nde DAÜ ile Karma Pota Projesi etkinlikleri yapılacak.

17 Mayıs Cuma günü, saat 16.30’da açılış töreni gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında özel öğrencilerle birlikte 3’e 3 karma basketbol oyunları oynanacak.

PİZZADOR YAN DIŞ ÇEKİM
Bunları da beğenebilirsin