VAKIFLAR KÜÇÜK
PİZZADOR MEKANLI DENEME 1

“DOĞU AKDENİZ’DE HAKKIMIZI YEDİRTMEYİZ”

Başbakan Ersin Tatar, Hürriyet’e verdiği röportajda Türkiye ile tam işbirliği içinde çalışacaklarını söyleyerek “Doğu Akdeniz’de hakkımızı yedirtmeyiz” dedi.

MESUT PERDE

Başbakan Tatar, anavatan Türkiye – yavru vatan KKTC ilişkilerinin, olması gerektiği gibi tam bir bütünlük içinde yaşanacağını söyledi.
Hacettepe Tıp’tan geçen yıl mezun olan kızı Cansu’yu Ankara’ya göreve gönderdiğini belirten Tatar, “İşte etle tırnak budur. Kıbrıs sorununda, doğu Akdeniz’de, her konuda Türkiye ile tam işbirliği içinde olacağız. Açın haritaya bakın, Türkiye, mavi vatan (Doğu Akdeniz) ve KKTC. İşte büyük Türkiye budur” dedi.

BBQ BANNER

Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile aynı görüşleri paylaşmadığına dikkat çekerek şunları söyledi:
“50 sandalyeli parlamentoda koalisyon ortağımızla 30 sandalyeye sahibiz. Diğer partilerden de 5 milletvekili bizimle aynı görüşte. Meclisin büyük çoğunluğu, Kıbrıs müzakerelerinde artık Rumlarla federasyon dışında çözüm modellerinin masaya gelmesini istiyor. Türkiye’nin de talebi ve politikası bu yönde. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 10 ay kaldı, Rumlarla federasyon isteyen Cumhurbaşkanı Akıncı, Meclis çoğunluğunun, yani bizlerin düşüncelerine değer vermeli ve kendi duruşuna kendi ayar yapmalı. ‘Ayar’ kelimesini terbiye anlamında söylemiyorum, Akıncı görüşlerini yeniden değerlendirmeli. Koalisyon ortağımız Halkın Partisi lideri, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a da teşekkür ediyorum. Ortağımızla Kıbrıs sorununda aynı fikirdeyiz. KKTC hükümetinde artık çatlak ses çıkmayacak, dışişleri bakanımız hükümetin tam desteğiyle hak ve çıkarlarımızı sonuna kadar savunacak.”dedi

Bunları da beğenebilirsin