PİZZADOR GİF

EMİNOĞLU VE ÖZBEKOĞLU’NA 6 GÜN DAHA TUTUKLULUK

Girne’de sahte evrak davası bağlantılarının olduğu şüphesiyle tutuklanan Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz dün  çıkarıldığı, Girne Kaza Mahkemesi’nde bağlı oldukları davayla ilgili 6’şar gün daha tutukluluk verildi.

24 temmuzda gelen şikayetin ardından  tutuklanan zanlılar ilk olarak 26 Temmuz’da mahkemeye çıkarılmışlardı. O günden bu yana kısa süreli tutukluluklar alan zanlılara yürütülen soruşturmanın selameti açısından tekrar 6’şar gün daha tutukluluk verildi.

Devir edilen dairelerin toplam değerinin 1 milyon 700 bin sterlin olduğunu kaydeden tahkikat polisi, ele geçirilen 14 sahte vekaletnamenin Eminoğlu’nun bilgisayarında yapıldığının tespit edildiğini Eminoğlu’nun bilgisayarının 10 Ağustos tarihinde emare alındığını, içerisinde 30 adet sahte vekalet daha bulunduğunu ifade etti.

Girne Tapu Dairesi memurları Vedia Vaizoğlu ile Türkan Dayı’nın telefon görüşmelerinin incelendiğini kaydeden polis, Mehmet Eminoğlu ile bir temaslarının tespit edilmediğini söyledi. Polis, ilk etapta tutuklanan Özlem Akdağ’ın ise suçla bağı olmadığını belirtildi. Polis, tapu memurlarının görevi ihmal suçundan teminata bağlandığını hatırlattı

Şu ana kadar yapılan soruşturmalarda toplam 19  daire 8 dükkan  devir yapıldığı ve 14 müşteki olduğunun  tespit edildiğini ifade etti. Soruşturmanın salimen devamı için de zanlılara tekrar 6’şar gün tutukluluk emri verildi.

PİZZADOR YAN DIŞ ÇEKİM
Bunları da beğenebilirsin