VAKIFLAR KÜÇÜK
PİZZADOR GİF

ERENKÖY MÜCAHİTLER DERNEĞİ’NE, AKINCI NEDEN RANDEVU VERMİYOR? (VİDEO)

Erenköy Mücahitler Derneği As Başkanı Ahmet Yıldırım tam bir yıldır Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan randevu bekliyor.

Ahmet Yıldırım, Ada TV’de katıldığı Günaydın Ada Programı’nda, Haluk Doğandor’a Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, Erenköy Mücahitler Derneği As Başkanı olarak randevu talep ettiklerini ama bir yıldır bu randevunun bir türlü verilmediğini söyledi.

NEDEN RANDEVU VERMEDİĞİNİ ANLAYAMIYORUZ ?

Ahmet Yıldırım, Rumların kuzeyde kalan mallarından Anastasiadis’in devamlı olarak söz ederek sahip çıkması üzerine neden Cumhurbaşkanı Akıncı’nın güneyde kalan Türk mallarından hiç söz etmemesini eleştirdi. Bunları konuşmak üzere Cumhurbaşkanı Akıncı’dan randevu isteyen Ahmet yıldırım, bir türlü bu randevunun verilmediğinden yakındı. Ve randevu verilmemesine hiç anlam veremediğini belirtti.

Ahmet Yıldırım geçen yıl 8 Ağustos anma törenlerinde, Erenköy’de törenler sırasında diğer mücahitlerin elini sıktığını ama kendilerini görmezden gelerek teğet geçtiğini üzülerek ifade etti.

“AKINCI YUNAN TANKINI 45 YIL SONRA GERİ VERDİ”

Yıldırım ayrıca 8 Ağustos 1964 olaylarında kendilerine saldıran Yunan tankının Başinamo’dan Erenköy’e gelirken dar vadi üzerinde bulunan dar bir köprüden geçerken Türk mücahitinin ateşi ile yara alarak köprüde asılı kaldığını söyledi. Tankın orada 45 yıl kaldığını ancak Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Anastasiadis’in talebi üzerine o tankı Rumlara geri verdiğini ifade etti. Oysa o tankın Yunanlıların Türklere saldırdığının bir kanıtı olduğunu, ne yazık ki o kanıtın Akıncı tarafından geri verildiğini söyledi.

Akıncı’nın o tankı ne karşılığında verdiğini, nasıl bir pazarlık yaptığını anlayamadığını belirtti.

PİZZADOR YAN DIŞ ÇEKİM
Bunları da beğenebilirsin