VAKIFLAR BANNER

ZEKİ ÇELER HUZUREVİNDE ESTİ KAVURDU

Huzur evi personeline sert söylemlerde bulunan Bakan Çeler, huzur evinde huzur bırakmadı

MESUT PERDE

Lapta Huzurevi’nde konaklatılan 15 yaşındaki kızın, huzur evinden kaçmasıyla başlayan olaylar büyüdü. Tekrar Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından Lapta Huzur evine getirilen 15 yaşındaki kızın odasında sevgilisiyle basılması sonrası olaylar gelişti.

Olaya müdahale için Lapta Huzur evine gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Zeki Çeler’in personelle olan sert söylemleri sonrasında huzur evi ayağa kalktı.

Huzur evi personeli huzur evinde huzur kalmadı dedi.

Huzur evi koruması genç olay gecesini anlattı

Koruma görevlisi genç, görevini yaptığı halde Sayın Bakanın saldırısına uğradığını söyledi.

BBQ BANNER

Huzur evinin 30 yıldır çalışanı Ayten hanım, bakana Sayın Bakanım dediği halde aldığı cevap karşısında şaşkına döndü.

Lapta Huzur evi personeli Sayın bakan Çeler’in Perşembe günü çalışanların gönlünü almak için huzur evine geleceği durumunda kendisini “istemiyoruz gelmesin” dedi.

Bir diğer personel ise Sayın bakanın kendilerine ağır laf söylediğini ifade etti.

Yaşanan olaylar sonrasında, Sayın Bakan Zeki Çeler’i telefon ile arayarak, bilgisine başvurduk. Sayın Bakan personelin kendisine hitaben olumsuz bir tavırla seslendiğini, bu şekilde bir tavrın kabul edilemeyeceğini söyledi. Personele karşı olumsuz bir tavır sergilemediğini iddia eden Çeler, eğer haber yayınlanırsa ertesi gün personel hakkında soruşturma açtıracağını bizzat telefonda söyledi. Sayın Çeler sorunun 15 yaşındaki kızın huzur evinde kalmasıyla başladığını ve o kızı korumaya aldıklarını ifade etti.

Bunları da beğenebilirsin